Παράπονα για τις πάνες Libero

Καλησπερα και συγνωμη αν ανοιγω θέμα που ειδη υπαρχει ή πρέπει να γραψω αλλου τα παράπονα αλλα δεν άντεχα αλλο. Γέννησα πριν απο 4,5 μήνες την δευτερη μου κορη και οπως είναι φυσικο ξαναγοράζουμε πάνες. ενώ στην μεγαλη μου κόρη ήμουνα πολυ ευχαριστημένη με τις πάνες libero και απο τα βρακάκια (εκοψε τις πάνες 1 χρόνο πριν) τώρα η μικρη σχεδόν κάθε βράδυ είναι μούσκεμα απο τα τσίσα και πολλές φορές και κατα την διάρκεια της ημέρας. Είπα μηπως ετυχε και είχε προβλημα η παρτιδα που αγορασα αλλα το ιδιο εγινε και το αλλο πακετα.δεν γίνεται να φοράει πάνες και να μην προλαβαίνω να πλένω και να σιδερώνω αφού θέλει τουλάχιστον 3 αλλάξιες ρουχα την μέρα χωρια τα σεντονια που γινονται χάλια και πρέπει να τα αλλάξω 3 η ώρα την νύχτα. Εχω απογοητευτει πάρα πολυ. δεν ξέρω τι ηταν αυτό που άλλαξε μέσα στον χρόνο που δεν αγόραζα πάνες αλλά τώρα εχω φτάσει σε σημείο να θέλω να πετάξω αυτές που εχω και να μην ξαναπάρω ούτε τσάμπα άμα τις δίνουν. τι να πω! Λυπάμαι πραγματικα!

15/12/2012
ΕΛΕΝΗ12
ΕΛΕΝΗ12

Απαντήσεις σε αυτή την συζήτηση

Ταξινόμηση κατά πρώτα οι νεότερες δημοσιεύσεις

Ξαναγράφω αφού έχω δοκιμάσει (πάλι) μεγαλύτερο νούμερο Libero και προσεκτικό κλείσιμο (για να μην αδικήσω τη μάρκα).... Και αφού δοκίμασα και Babylino με χαμομήλι (αρκετά καλά-κλάσης Libero) και Tousjours από Lidl (δεν έχει σούρα πίσω στη μέση και χάνει από εκεί)...ένα έχω να σας πω ταλαιπωρημένες μαμάδες σαν εμένα: Τελικά κάποιος λόγος υπάρχει που υπάρχει διαφορά στην τιμή....Τα Pampers baby-dry με έσωσαν!!!! Μόνο με τα Pampers baby-dry κοιμάται πάλι επιτέλους η μικρή μου ολόκηρη τη νύχτα και ξυπνάει στεγνή κι ας είναι η πάνα γεμάτη τσίσα!

20/2/2014
dkalea
dkalea

Φυσικά και δεν αποτελούμε όλες μας μια και μεμονωμένη περίπτωση.Η κόρη μου είναι 19 μηνών και χρησιμοποιώ από την αρχή Libero.Πολλές φορές είχαμε διαρροές αλλά το θεώρησα κι εγώ μεμονωμένη περίπτωση.Τον τελευταίο μήνα-δίμηνο όμως βρέχεται καθημερινά.Δοκίμασα και μεγαλύτερο νούμερο και άλλους τρόπους να το κλείνω αλλά τίποτα.Το θέμα είναι ότι ενώ κοιμόταν σερί όλο το βράδυ, τώρα ξυπνάει επειδή βράχηκε.Το παράξενο είναι ότι η πάνα είναι στεγνή ενώ τα ρούχα της και ο υπνόσακος ακόμα στο σημείο της μέσης είναι μούσκεμα.Μα πώς γίνεται αυτό;Από πού βγαίνουν;Περιμένω προωπική απάντηση στο e-mail μου από το πάντα υπεύθυνο Libero Club που Τα σχόλιά μας τους βοηθούν έτσι ώστε να γίνονται καλύτεροι και να ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις τόσο τις δικές μας όσο και του μωρού μας.

6/2/2014
dkalea
dkalea

ας αλλάξετε το κείμενο.......έχω βαρεθει να το διαβάζω....ασ απαντησει κάποιος υπευθυνος.....έλεος.....μα ειναι απαράδεκτο

όλοι εμείς που έχουμε γράψει εδώ για παράπονα είμαστε μεμονομένο γεγονός?????????

ευτυχως λόγω των καιρων που ζούμε βάζουν προσφορες όλες οι μάρκες οποτε τη δουλεια μου θα την κανω εγω και πολλοι άλλοι

δεν είναι δικό μου το πρόβλημα...

19/2/2013
xristina83
xristina83

Αγαπητό μέλος του Libero Club,

Σας ευχαριστούμε για την ενημέρωσή σας σχετικά μετο συγκεκριμένο προϊόν LIBERO. 

Καθώς πρόκειται για μεμονωμένο γεγονός θα θέλαμε να μας ενημερώσετε με περισσότερεςπληροφορίες σχετικά με το πρόβλημα που αντιμετωπίσατε, οπότε παρακαλούμε πολύ καλέστε στη γραμμή του LIBERO Club, στο 800 800 1818 (γραμμή χωρίς χρέωση) απόΔευτέρα έως Παρασκευή, από τις 09.00 έως τις 17.00.

Τα σχόλιά σας μαςβοηθούν να γινόμαστε καλύτεροι και να ανταποκρινόμαστε στις απαιτήσεις τόσο τιςδικές σας όσο και του μωρού σας.

Φιλικά,

LIBERO Club

19/2/2013
LIBEROCLUB_GR
LIBEROCLUB_GR

καλησπέρα κορίτσια!! παρόλο που διάβασα τα παράπονα είπα να δοκιμάσω καθως ειχαν προσφορα 50% και είναι δύσκολοι καιροι και ειμαι άνεργη...

δυστυχώς έχετε δίκιο... κ εμένε βρεγμένος ξύπνησε.. κι έτσι επειδη είχα πάρει 3 συσκευασίες μεγάλες και πρέπει να τις χρησιμοποιήσω βρήκα μια λύση...όταν πρόκειται για πολλές ώρες π.χ ύπνος , βόλτα κλπ του βάζω άλλη μάρκα!!!

το θέμα ειναι ότι δεν βλέπω να τους ενδιαφέρει να βρουν το πρόβλημα μια και έχουν  μαζευτεί τόσα άτομα με παράπονα...διότι δεν γίνεται να έτυχε σε όλες..

αν δεν διορθωθει το πρόβλημα δυστυχώς δεν θα αγοράσω ξανα...και νομίζω κ πολλές ακόμα που έχουν το ίδιο πρόβλημα

9/2/2013
xristina83
xristina83

το ίδιο και εγώ η μικρή μου γεννηθηκε τον Οκτώβρη είχα αγοράσει 3 κούτες και μία δώρο με libero γιατί είχα ακούσει τα καλύτερα, λίγο πριν μας τελειώσει το νούμερο 3 τις είχε ο Μαρινόπουλος 50% και πήραμε 2 συσκευασίες  art edition..

Τώρα έπαθα τις διαρροές μόνο με την συγκεκριμένη ή και με τις άλλες δεν θυμάμαι? πάντως στεναχωρέθηκα γιατι την έβρησκα μούσκεμα μέχρι τις μασχάλες πάνω, το πρωί...

Οσο για τα κακάκια πολλές φορές είτε ανέβαιναν στην πλάτη είτε στην κοιλιά νόμιζα όμως γιατι είναι το πρωτο μου και επειδη κανει μερες να κανει κακα και κανει πολλα μαζι οτι θα συμβαίνει και με άλλες πάνες αυτό θα το δώ στην πορεία γιατι έχω ακόμη 6 συσκευασίες απο το νούμερο 4 λέω πότε να τελειώσουν,  οπότε κατα τη διάρκεια της ημέρας βάζω Libero και το βράδυ άλλης εταιρίας και κοιμάμαι ήσυχη...

8/2/2013
kateinagerm
kateinagerm

προφανώς για να φτασω στο σημειο να γράψω και να παραπονεθω έχω δοκιμασει τα πάντα και μεγαλυτερο νουμερο και διαφορετικα κουμπώματα μέχρι και μεγαλυτερο φανελακι να μην πιέζει καθόλου την πάνα.όπως ξαναείπα είναι το δύετερο παιδί και θεωρώ ότι τουλαχιστον πάνες ξέρω να αλλάζω. αν και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί καποιοι κοποιοι κολλάνε με συγκεκριμένη εταιρια και δεν δέχονται ότι μπορεί να παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα. η συγκεκριμένη σειρά art edition προφανώς είχε πρόβλημα αφου επικοινωνησα με την εταιρία μου εστειλαν αλλο πακετο ιδιο νούμερο με αυτο που είχα και οι πάνες ηταν οκ μέχρι στιγμης. δεν είχα καμια διαρροη.και τέλος αν το νουμερο είναι μικρο δεν σημαινει ότι μενει η πάνα σχεδόν στεγνη και το μωρό μουσκεμα οπως και το κρεβατακι. και για την ιστορια η μικρη ειναι 7,5 κιλα και της φοραω το νουμερο 4 (7-14 kg).

11/1/2013
ΕΛΕΝΗ12
ΕΛΕΝΗ12

Σε εμένα το ίδιο συνέβαινε όταν χρησιμοποιούσα pampers active fit..Με τα libero συνέβη μόνο μία φορά, και αυτό γιατί τον είχε καλοπάρει ο ύπνος και έκανε να αλλαχθεί ένα 12ωρο...Νομίζω αναμενόμενο...Έχω την εντύπωση πως φταίει ο τρόπος που μπαίνει η πάνα. Κάποιοι την κλείνουν πολύ χααμηλά, κάποιοι πολύ χαλαρά, κάποιες φορές το παιδάκι κλωτσάει και δεν σε αφήνει να κεντράρεις καλά την πάνα... Πολλά παίζουν...Κατά τη γνώμη μου, τα libero είναι εφάμιλλα των pampers. Από τότε που τα δοκίμασα στον δεύτερο γιο μου, δεν ξαναγόρασα άλλη μάρκα.. Παρεπιπτόντως, σήμερα και αύριο τα carrefour έχουν 50% έκπτωση στα libero...

9/1/2013
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΡ.
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΡ.

Kαλησπέρα κορίτσια

εχω δίδυμα και φοράμε λίμπερο το μεγαλύτερο διάστημα. Προσέξτε μήπως δεν εφαρμόζετε καλά την πάνα ή μήπως χρειάζεστε άλλο νούμερο. Εμείς γενικά είχαμε τέεοια προβλήματα με πάνες άλλησ μάρκας. Μπορεί να έτυχε.

9/1/2013
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΧΑΤΖ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΧΑΤΖ

kai egv to idio poly synxa diaroes apo tsisa kai se kakakia.afto poy prosexa einai oti ginete mono stis panes metis zzografies pou einai apo ta paidia,dhladh tis kainoyrgies panes me to neo stil.

4/1/2013
FOFI76
FOFI76

δυστυχως 4 πακετα μονιμως διαρροες και στα κακα το επαθα 2 φορες. και επισης πολυ γκρινια απο την μικρη για να αλλαξει πανα μετα απο τσισα(την αλλαξα εβαλα καθαρη και μετα μολις τα εκανε εκλεγε και μολις την αλλαξα ηρεμησε αμεσως). ελπιζω να ληθει το θεμα γιατι μεχρι πριν ειχα την καλυτερη γνωμη(στην πρωτη μου κορη μονο libero φορουσε και ημουν πολυ ευχαριστημενη)

4/1/2013
ΕΛΕΝΗ12
ΕΛΕΝΗ12

Αγαπητά μέλη του Libero Club,

Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για το ενδιαφέρον που δείχνετε στα

προϊόνταμας!

Μας στεναχωρεί ιδιαίτερα που στη συγκεκριμένη περίπτωση η ποιότητα LIBERO δεν ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις σας. Δεδομένης τηςδέσμευσής μας να προσφέρουμε πάντα το καλύτερο στο μωρό σας, πιστεύουμε ότι το συγκεκριμένο γεγονός αποτελεί μία εξαίρεση που μας προβληματίζει περισσότερο από εσάς.

Επειδή κάθε περίπτωση είναι μοναδική και θέλοντας να εξετάσουμε με την δέουσα προσοχή τη δική σας, σας παρακαλούμε να μας τηλεφωνήσετε στο 800 800 1818 (γραμμή χωρίς χρέωση), από Δευτέρα έως Παρασκευή, από τις 09.00 έως τις 17.00 και να μας δώσετε όλες τις λεπτομέρειες τις συγκεκριμένης περίπτωσης.

Με τη σειρά μας θα σας δώσουμε ακριβείς και εμπεριστατωμένες απαντήσεις το συντομότερο δυνατόν.

Είμαστε βέβαιοι ότι οι λόγοι που σας οδήγησαν στην επιλογή LIBERO θα συνεχίσουν να υφίστανται και μετά από αυτό το περιστατικό.

Φιλικά,

LIBERO Club

2/1/2013
LIBEROCLUB_GR
LIBEROCLUB_GR
Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα.
Φορτώνει...