ΑΓΧΟΣ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΣΑΣ.ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ;

1/5/2014
VICKY 33
VICKY 33
Έγκυος

Απαντήσεις σε αυτή την συζήτηση

Ταξινόμηση κατά πρώτα οι νεότερες δημοσιεύσεις

καλημερα σε ολες τις κυριες,ειμαι κ εγω νεο μελος...σε 2 μηνες με το καλο ετοιμαζομαι να γινω μανουλα,προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη και να μην αγχωνομαι,σιγουρα η καθε γυναικα εχει την δικη της εμπειρια και πανω απο ολα διαφορετικη απο καθε αλλης μαμας.θελω να πιστευω πως ολα θα πανε καλα..:), καποιες στιγμες ναι αγχωνομαι λιγο αλλα προσπαθω να κανω μονο θετικες σκεψεις..νομιζω ειναι το καλυτερο για ολες εμας  που σιγα σιγα ετοιμαζουμε βαλιτσα.

26/5/2014
eleni.therapoy
eleni.therapoy

Γεια σασ! Κ εγω καινουρια ειμαι περιμενω το παιδακι κ οσο περναει ο καιροσ φοβαμαι ποιο πολυ. Αν θα κανω ολα οπωσ πρεπει κ οχι μονο.

12/5/2014
kingamalika1
kingamalika1

καλησπερα και εγω ειμαι καινουργια μανουλα και εχω αρκετο αγχος

4/5/2014
mikroula
mikroula

Γεια σου VICKY33. Και βέβαια είναι φυσιολογικό να αγχώνεσαι! Όσα κι αν έχεις διαβάσει, όσα κι αν έχεις ζήσει στο περιβάλλον σου, δε μπορούν να σε προετοιμάσουν γι' αυτή τη στιγμή, τη σημαντικότερη στη ζωή σου, που θα κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου! Είναι το άγνωστο της νέας κατάστασης που σε αγχώνει. Αναρωτιέσαι, ίσως, για τον τοκετό, για το πώς θα είναι το μωράκι, τι θα κάνει, τι θα κάνεις εσύ, αν θα τα καταφέρεις, πόσο θα αλλάξει η ζωή κι η καθημερινότητά σας... Όλα είναι φυσιολογικά ερωτήματα που όμως δεν πρέπει να αφήσεις να σε... παρα-αγχώσουν! Μόλις έρθει το μωράκι θα πάρουν όλα το δρόμο τους, θα φροντίσει η μητέρα φύση και το μητρικό σου ένστικτο γι' αυτό, μην ανησυχείς. Με το καλό να δεχτείς το νέο μέλος της οικογένειάς σου!

2/5/2014
KALLIOPI82
KALLIOPI82
Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα.
Φορτώνει...