σε πόσες εβδομάδες γεννήσατε οι πρωτότοκες?

εννοητε ρωταω για αυτες που ειχανε μια φυσιολογικη εγκυμοσηνη χωρης επιπλοκες

26/3/2014
Ευαγγελια22
Ευαγγελια22
νήπιο 3 ετών, 8 μηνών

Απαντήσεις σε αυτή την συζήτηση

Ταξινόμηση κατά πρώτα οι νεότερες δημοσιεύσεις

Την ΠΗΤ μου εσπασαν τα νερα και τα ξημερωματα περιπου γεννησα φυσιολογικα..Οτι καλυτερο ειναι να γεννας φυσιολογικα και χωρις επισκηριδιο τα ειδα ολα τα ενιωσα ολα,η καλυτερη εμπειρια της ζωης μου..Λενε οτι στα αγορια και πρωτη γεννα περνεις ολες τις μερες,εγω τις πηρα αλλα μην ακους καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη..Με το καλο,με ενα πονο..

16/5/2016
rena13
rena13

Kalispera manoules egw gennisa sths 38 eydomades min akoute osa legontai kathe gunaika einai diaforetikh opws Kai kathe egkimosini

22/4/2015
νικολ20
νικολ20

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! ΕΓΩ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 25Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΕΛΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 1.3.2015 ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ Μ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΑΠΟΨΗ ΕΧΕΤΕ?

20/11/2014
unique5414
unique5414

Με το καλό το μωράκι σας! Κάθε μία εγκυμοσύνη και γέννα είναι ξεχωριστή! Το πότε δεν το ξέρει καμία με ακρίβεια!Εμένα η κόρη μου ήταν τόσο ήσυχη στην κοιλίτσα της μαμάς που αναγκαστήκαμε να μπούμε την 1η μέρα της 41ης εβδομάδας για πρόκληση τοκετού ο οποίος λόγω μη εξέλιξης κατέληξε σε καισαρική τομή!

7/4/2014
kakalianda
kakalianda

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΤΕΡΑ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΕΙ Η ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΣΑΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΓΕΝΝΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ!

ΣΑΣ ΤΙΜΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΕ Σ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

6/4/2014
ekivolos
ekivolos

με το καλο το μωρακι σου εγω το πρωτο φυσιολογικα 37 και 5 μερες.πηγα με ραντεβου αλλα τελικα σπασας τα νερα μεσα στο νοσοκομειο.πριν μου βαλουν ορο να με πιασουν πονοι.

1/4/2014
ζελεδακι
ζελεδακι

καλησπερα!με το καλο!!!εγω το πρωτο φυσιολογικα 42+3 ημερες,κοντεψα να το χωνεψω!γι αυτο στο δευτερο πηγα καισαρικη απο επιλογη 37+5.

31/3/2014
elenav
elenav

Γεια σου Ευαγγελια ! Με το καλο το μωρακι σου! Την κορη μου τη γεννησα 39+6 μια μερα πριν την ΠΗΤ με προκληση και φυσιολογικα!!!!!!!!!!! Τωρα περιμενω διδυμα τελος Ιουλιου ..θα δειξει!!!!!!!!!!!!

31/3/2014
ΜΙΚΑ
ΜΙΚΑ

Γεια σου Ευαγγελία22. Εγώ γέννησα στις 39+5 εβδομάδες, δηλαδή 2 μέρες πριν κλείσω την 40ή εβδομάδα. Κι αυτό επειδή έβαλε το χεράκι της μια μαία... Αλλιώς θα πήγαινα για πρόκληση τοκετού την ΠΗΤ. Με το καλό ν' αγκαλιάσεις κι εσύ το μωράκι σου!

30/3/2014
KALLIOPI82
KALLIOPI82
Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα.
Φορτώνει...