δημοσιο νοσοκομειο

καλημερα σε ολη την παρεα ειμαι μαι καινουρια στην παρεα μελουσα μαμα, ηθελα να ρωτησω καπια κοπελα αν θα γενησει στο ελενα,η γενησε ποιες ειναι οι εικονες της....ο δικος μου γιατρος ςιναι στο μητερα αλλα λογο οικονομικου εχτες επισκεπτικα το ελενα εχω ακουσει καλα λογια μου συστησαν καποια γιατρο και χτες την ειδα πολυ ευγενικη δεν λεω αλλα ειχε ποοοολες γενες.....χαχαχα.λοιπον μου ειπε για επισκληρηδιο ξεχασετο....γιατι? εχει περασει καποια κοπελα χωρις επισκληρηδιο? ρε κοριτσια παλευεται ο πονος? εχω φοβηθει παρα πολυ.......

16/1/2013
litsaki20
litsaki20

Απαντήσεις σε αυτή την συζήτηση

Ταξινόμηση κατά πρώτα οι νεότερες δημοσιεύσεις

Εύλογο το ερώτημά σου Καλλιόπη. Ο δικός μου γιατρός δεν είναι ακριβώς του νοσοκομείου αλλά σαν συνεργάτης γι'αυτό και παίρνει δική του αμοιβή.

14/2/2014
Artemis72
Artemis72

Με το καλό να γεννήσετε κορίτσια! Να ρωτήσω κάτι ετσι απο περιέργεια... δε θέλω να το παίξω κάπως και σε καμία πρτίπτωση δεν το λεω ειρωνικά... γιατί δίνετε 1000 και 1500 ευρω σε γιατρούς δημόσιου νοσοκομείου;;; Μα είναι δυνατόν να "ζητάνε" τόσα λεφτά;;;

8/2/2014
Καλλιόπη
Καλλιόπη

Εγώ με ολική νάρκωση και να σου πω την αλήθεια μια χαρά ήταν, δεν κατάλαβα τίποτα!!! (μόνο όταν έβαλε τον καθετήρα πόνεσα). Μόλις γεννήθηκε η μπουμπού την έδωσαν μια αγκαλιά στον μπαμπά της (προφανώς επειδή εγώ κοιμόμουν) και όταν σε λίγο ξύπνησα με πήγαν στο δωμάτιο και μου έφεραν αμέσως το μωρό για αγκαλίτσα! Υποψιάζομαι ότι προτιμούν την ολική νάρκωση. Κι εγώ θα ήθελα να ήμουν ξύπνια στη γέννα και λίγο απογοητεύτηκα εκείνη την ώρα αλλά τελικά από πλευρά ταλαιπωρίας ήταν προτιμότερο. (κατά τη γνώμη μου πάντα!!!!)

Στην ανάρρωση εννοείται ότι πονούσα για λίγες μέρες αλλά όχι τίποτα ιδιαίτερο, με υπομονή και πέρασε εύκολα. 

Μην αγχώνεσαι, είσαι σε καλά χέρια!

18/11/2013
Artemis72
Artemis72

ARTEMIS72 Κ ΕΓΩ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΑΩ..99% ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΤΗ ΧΟΛΗ ΜΟΥ...ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ Ε?ΜΕ ΓΕΝΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ? ΓΤ ΤΩΡΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ..ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΠΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΑΥΤΟ...

16/11/2013
ΦΑΤΣΑ
ΦΑΤΣΑ

Γέννησα με καισαρική λόγω προβλήματος στο μάτι. Πάντως σε αυτόν έχουν γεννήσει πολλές φίλες μου και κάποιες με σοβαρά προβλήματα στην εγκυμοσύνη που τα χειρίστηκε εξαιρετικά. Εγώ τι να σου πω... την επομένη της καισαρικής έτρεχα στους διαδρόμους! Πολύ καλή ανάρρωση! Δε νομίζω να είναι όλα αυτά τυχαία και σου εύχομαι με το καλό και να πάνε όλα τέλεια!

12/11/2013
Artemis72
Artemis72

αρτεμις72 τον ιδιο εχουμε..α σου δωσε αποδειξη ε? παλι καλα..δεν τον ειχα ρωτησει γιαυτο..μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενη κ εγω..τωρα για τη γεννα θα δουμε...παιζει ρολο κ η ηλικια..δε θα μπορουσα να χω καναν 60αρη γιατρο ρε κοριτσια..να νιωθουμε ανετα...με φυσιολογικο γεννησες?

6/11/2013
ΦΑΤΣΑ
ΦΑΤΣΑ

καλημέρα. είμαι μαμά τριων παιδιών, μόλιςι βγήκα απο το μαιευτήριο απο την τελευταία μου γέννα. Οι δύο πρώτες κυήσεις ήταν με φυσιολογικό τοκετό η τρίτη με καισαρική λόγω μιας επιπλοκής με τον πλακούντα. Τις δύο πρώτες τις έκανα στο Τζάνειο (δημόσιο) το 2005 &2006 -δεν ξέρω κατά πόσο έχουν αλλάξει τα πράγματα, σαν νοσοκομείο ήταν αρκετά καλό, τότε ήταν σχεδόν καινούργιο, μόνο δίκλυνα δωμάτια πολύ καθαρό. είχα γιατρό τον κ.Κατσέτο. γέννησα χωρίς επισκληρίδιο πρέπει να σου πω πως αυτοί οι πόνοι έχουν δημιουργηθεί για να αντέχονται απο το γυναικείο σώμα και δεν πρέπει να φοβάσαι καθόλου. Στο ορκίζομαι αυτό. άσε που μετά νιώθεις και πολύ δυνατότερη ψυχολογικά γιατί ενδόμοιχα θαυμάζεις τον εαυτό σου. Στην τρίτη γέννα έκανα καισαρική με επισκληρίδιο, συμπαθής εμπειρία, η ένεση εκείνη την στιγμή πονάει αρκετά όμως σου προσφέρει την δυνατότητα αν κ κάνεις χειρουργείο, να συμμετέχεις ενεργά στην γέννα σου γιατί είσαι ξύπνια. γέννησα στο Αρεταίειο, σαφώς ανώτερο νοσοκομείο απο θέμα ιατρών, νοσηλευτικού προσωπικού, εμπειρίας, κατάρτησης (πανεπιστημιακό) με γιατρό τον κ. Χασιάκο. βέβαια απο θέμα νοσηλείας (χώρου δηλ) σίγουρα του λείπουν αρκετές ανέσεις... θα σου πρότεινα να ψάξεις γενικότερα λίγο ακόμα αν έχεις τον χρόνο και την διάθεση, το Ελενα δεν είναι το μόνο, εγώ προσωπικά που είχα πάει για μια εξέταση δεν είχα μείνει κ τόσο ευχαριστημένη.. ότι θες τα ξαναλέμε, φιλιά πολλά, όχι άγχος, όλα θα πάνε κατ' ευχήν...

5/11/2013
dora lo
dora lo

Στέφανος Παππάς. Όλα με απόδειξη. Δεν παίρνεις τίποτα πίσω αν γεννήσεις σε δημόσιο! (έστω κι αν δώσεις έξτρα χρήματα πχ για μονόκλινο)

4/11/2013
Artemis72
Artemis72

ΓΙΑ ΠΕΣ ΕΠΩΝΥΜΟ..ΝΑ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ 2Ο ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ..ΓΤ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΟΓΔΟΟ...Κ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙΡΟ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ..ΠΑΝΤΩΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ!!ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ  Κ ΜΑΥΡΑ!!!!!ΟΥΤΕ Η ΚΡΙΣΗ ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΑ ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!! ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΣΟΙ...300/400 ΕΥΡΩ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ...ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΚΑΛΕ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΡΤΕΜΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΔΕ ΔΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΣΩ Ε??

3/11/2013
ΦΑΤΣΑ
ΦΑΤΣΑ

Καλησπέρα ΦΑΤΣΑ, εγώ στο Έλενα έχω να σου συστήσω τον δικό μου, πήρε αμοιβή 1.500 ευρώ. Σε αυτόν έχουν γεννήσει πολλές φίλες μου και όλες πολύ ευχαριστημένες. Αν ενδιαφέρεσαι να σου στείλω επώνυμο.

1/11/2013
Artemis72
Artemis72

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ΜΙΛΟΥΣΑ Κ ΕΓΩ...ΘΑ ΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΚΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΠΩΝΥΜΟ...ΑΝ ΕΜΕΙΝΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ...ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ..ΟΠΟΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ...ΖΗΤΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ..ΕΝΩ Ο ΜΟΝΙΜΟΣ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΕΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΡΕΛΛΟ ΠΟΣΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ...ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΒΕΒΑΙΑ...ΓΤ...ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!!!

1/11/2013
ΦΑΤΣΑ
ΦΑΤΣΑ

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ..ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 8Ο ΜΗΝΑ ΑΚΟΜΑ..ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΕΝΟς ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΥΓΕΙΑΣ ΜΟΥ...ΕΜΕΙΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ...ΠΡΙΝ ΚΑΤΙ ΒΔΟΜΑΔΕΣ...ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΑ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ...ΕΦΗΜΕΡΕΥΟΝΤΩΝ ΕΝΝΟΩ Κ ΑΠΤΙς ΜΑΙΕΣ...ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΕΣ..ΒΕΒΑΙΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ..ΠΛΗΡΩΣΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ...ΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΓΕΝΝΗΣΕ Κ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΤΗς Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ...Κ ΤΟ ΖΗΣΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ...ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ!!!ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟς ΕΙΧΕ ΚΑΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ..

1/11/2013
ΦΑΤΣΑ
ΦΑΤΣΑ
Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα.
Φορτώνει...