που να αφησω το παιδι μου?

σε λιγες εβδομαδες θα παω στην εργασια μου και δεν ξερω τι να επιλεξω,τι ειναι καλυτερο?εχω ακουσει πολλους κινδυνους και για τις 2 επιλογες.αν εχετε κατι να προτεινετε θα το εκτιμουσα,ευχαριστω.

27/8/2012
niovi
niovi

Απαντήσεις σε αυτή την συζήτηση

Ταξινόμηση κατά πρώτα οι νεότερες δημοσιεύσεις

Εμεις αποφασισαμε να παρουμε μπειμπι σιττερ για τη μικρη μας.

16/9/2017
deppiedi
deppiedi
μωρό 5 μηνών

Aυτο ειναι το ανχος μου απο την πρωτη στιγμη που διαπιστωσα οτι ειμαι εγκυος,τι θα κανω με το μωρο οταν θα ερθει η ωρα να επιστρεψω για δουλεια.Ο καιρος περναει τοσο γρηγορα,τωρα ειναι 3μηνων η μικρη μου και εχω ακομη 6 1/2μηνες αδεια,με τρωει καθημερινα αυτο γιατι δεν εχω καποιον να την κρατησει,τη δουλεια δεν μπορω να την αφησω και να ειχα την δυνατοτητα την οικονομικη δεν θα ηθελα,δυστηχως η βρεφονηπιακη σταθμοι δεν με εξυπηρετουν γιατι εχω 3βαρδιες.Τι θα κανω?

21/9/2012
MaiEl
MaiEl

Καλημέρα. Εγώ πήγα στη δουλειά όταν το μωρο μου ήταν κοντά 5 μηνών. Στην αρχή τον κρατούσε η μαμά μου αλλά διαπιστώσαμε με τον σύζυγο ότι δεν ήταν ότι καλύτερο γιατί έκανε ότι ήθελε και δεν ακολουθούσε το πρόγραμμα του μωρού. Βρήκαμε νταντά με την οποία τα πήγαινε τέλεια. Την είχε συνηθίσει, τα είχαν βρει και όλα ήταν καταπληκτικά. Ώσπου μια ωραία πρωία, η καλή μας μας ανακοίνωσε ότι σταματάει γιατί βρήκε άλλη δουλειά. Βρήκαμε κάποιες άλλες κοπέλες αλλά το κακό είχε ήδη γίνει. Είναι πολύ δύσκολη η προσαρμογή για ένα μωρό σε διαφορετικές καταστάσεις. Τώρα τον γράψαμε σε παιδικό σταθμό για να έχει μια ισορροπία στην καθημερινότητά του. Θεωρώ ότι είναι καλό να είναι το παιδί στο σπίτι του αλλά υπάρχει μεγάλο ρίσκο αν θα βρεις καλή νταντά. Και προκειμένου να το τρελάνεις με διαφορετικά πρόσωπα, βάλ'το το μωρό σου σε βρεφονηπιακό σταθμό για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

2/9/2012
ak.fassa
ak.fassa
νήπιο 2 ετών, 8 μηνών
Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα.
Φορτώνει...