ετεροχρωμια ματιων...

γεια σας,ειμαι παλια στο site ομως εχω χαθει...τι κανετε?ελπιζω ολες καλα...εχω ενα προβλημα το μωρο μοτ ειναι 2 μηνων και παρατηρω οτι το ενα του ματι εχει διαφορετικο χρωμα απο το αλλο.λετε να μεινει ετσι?εχετε καμια παρομοια εμπειρεια?αν παιζει ρολο ο θηλασμος ναι το θηλαζω.....Βαρβαρα καλα εισαι?τα μικρα σου?φιλια....

30/5/2012
panorea
panorea

Απαντήσεις σε αυτή την συζήτηση

Ταξινόμηση κατά πρώτα οι νεότερες δημοσιεύσεις

panorea geia sou..eimai kainouria edw..diavasa to provlimataki sou me to mwraki sou twra,kai exw kai exw to idio thema,kai thelw na se rwtisw twra pou megalwse to paidaki sou exei pali diafora sto xrwmma ton matiwn???giati anisixw kai egw para polu..

17/1/2014
athina88
athina88

Αχ Πανορέα....εμείς οι μανούλες πραγματικά δημιουργούμε πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει... :) Θέλω να πω οτι καλά κάνεις και ανυσηχείς αρχικά αλλά μην προδικάζεις οτι θα έχει πρόβλημα το παιδάκι...σου λέω οτι έχω μια φίλη με τόσο ισχυρή προσωπικότητα που ούτε καιν προσέχεις την ετεροχρωμία στα μάτια! Αυτό να φροντήσεις και για το παιδάκι σου!Να έχει μια συγκροτημένη και ισχυρή προσωπικότητα και σε όλα θα δοθεί λύση και το πιο πιθανό είναι να την δόσει το ίδιο το παιδί!Και θα σου πω τι εννοώ.Η μαμά μου για παράδειγμα έχει θέμα με τα αυτιά της.Θεωρεί οτι είναι πεταχτά και μεγάλα..μεταξύ μας εγώ δεν βλέπω κάτι τέτοιο αλλά τεσπα. Το ίδιο πιστεύει και για τα τέσσερα παιδιά της...οτι έχουμε μεγάλα αυτιά και το συνεχίζει και στα δύο μου παιδιά οτι και εκείνα έχουν τα αυτιά της δηλαδή μεγάλα...η μοναδική που έχει αποκτήσει "ψυχολογικό" με τα αυτιά της είναι η μικρή μου αδερφή με αποτέλεσμα να έχει μια μαλούρα μέχρι τη μέση για να κρύβει τα αυτιά της!ΕΛΕΟΣ!Δεν έχουμε μεγάλα αυτιά αλλά και να είχαμε...άντε να μην πω!Κλείνοντας να σου πω οτι πρόσεξε μην δημιουργήσεις εσύ το ψυχολογικό στο παιδί σου χωρίς βέβαια να το θέλεις!Κρίμα είναι!Εσύ να είσαι πάντα δίπλα του και να στηρίζεις τη μοναδικότητά του! :)

6/6/2012
tzepo
tzepo

ψυχολιγικος ειναι ο λογος που ανησυχω,οχι για εμενα αλλα για το μωρο μου...ποτε λετε οτι πρεπει να τον παω σε καποιον παιδοοφθαλμιατρο να τον δει?ο παιδιατρος της ξαδερφης μου ,μου ειπε πως σε αυτον τον μηνα συμβαινει αυτη η διχρωμια,ειναι φυσιολογικο...τι να πω....δεν ξερω....για αυτον ανησηχω αν τελικα εχει ετεροχρωμια για το πως θα του συμπεριφερονται οι αλλοι......

2/6/2012
panorea
panorea

Καλησπέρα!Να σου ζήσει το μωράκι σου.Εγώ έχω μια φίλη που έχει ένα πράσινο μάτι και ένα καφέ!Είναι θέμα γονιδίων!Μπορεί και το μωράκι σου να έχει διαφορετικό χρώμα το ένα μάτι με το άλλο.Απ'όσο ξέρω δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό απλά είναι διαφορετικό χρώμα.Πλέον με τους φακούς επαφής μην στενοχωριέσαι όλα γίνονται!Αν κάποια στιγμή ενοχλήσει αισθητικά το παιδί αυτό το θέμα.Εμείς πάντως τη φιλενάδα μου την αγαπάμε όπως είναι!Άσε που δεν μας κάνει αίσθηση πια το θέμα!Όταν τη γνωρίζει κάποιος την κοιτάει λίγο αμήχανα και μετά εκείνη λέει γελαστά δεν είμαι τέρας ούτε κάνουν πουλάκια τα μάτια σου απλά έχω διαφορετικό χρώμα ματιών!

31/5/2012
tzepo
tzepo

να-σου-ζησει-πανορεα-μου!!!να-το-καμαρωσεις-οπως-επιθυμεις!!δεν-εχει-να-κανει-παντως-με-τον-θηλασμο-!!μαλλον-κατι-γονιδιακο!!!

31/5/2012
evelini
evelini
Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα.
Φορτώνει...