ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ Κ DOSTINEX

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ 34 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙ. ΑΦΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ. Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗΣ. Η ΟΠΟΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ 32 Κ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΗΤΑΝ 20. ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΑ DOSTINEX. ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΠΙ?

19/6/2013
ZOUNA
ZOUNA
Προσπάθεια

Απαντήσεις σε αυτή την συζήτηση

Ταξινόμηση κατά πρώτα οι νεότερες δημοσιεύσεις

Δεν μου φαίνεται και πολύ πρέπον να συστήνει κάποιος την εξωσωματική.

4/11/2013
Artemis72
Artemis72

Zouzouna να σου πω εγω τι πρέπει κατα την γνομη μου να κάνετε,εφόσον θέλετε πολυ ενα παιδι προχορειστε σε εξοσοματικη γονιμοποίηση εγω με την γυναικα μου προσπαθούσαμε 2 χρονια να κάνουμε παιδι με φυσολογικο τροπο και δεν τα κατάφερναμε και προχορεισαμε σε εξοσοματικη γονιμοποίηση και τα καταφέραμε η γυναικα μου ειναι 6 μηων έγκυος μεγαλονη στην κιλια της την κόρη μας που θα ερθει στην ζωη μας σε λίγους μήνες είμαστε χαρούμενοι. Το μονο που μετανιώσαμε ειναι που χάσαμε 2 χρονια προσπάθειας δεν πιραζη όλα πανε καλα εγω ειμαι 28 χρονόν και η γυναικα μου 27 χρονόν, βρες ενα καλο κεντρο εξοσοματικη γονιμοποίηση και αρχεινα την διαδικασία αυτήν ειναι η γνομη μου

3/11/2013
Πατέρας 2013
Πατέρας 2013

Artemis72 ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΕ ΤΗ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ Κ ΑΝ ΟΧΙ ΝΑ ΣΥΧΕΧΙΣΩ ΜΕ ΤΑ serpafar,ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ, ΑΝ Κ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩΩΩΩΩΩ

25/6/2013
ZOUNA
ZOUNA

ZOUNA είδα σε κάποιο άλλο θέμα ότι πρόκειται να πάρεις το serpafar. Να σου πω τη γνώμη μου με τις καλύτερες προθέσεις. Προσπάθησε λίγο 3-4 μήνες με την προλακτίνη σου ρυθμισμένη μήπως μείνεις. Στο λέω γιατί κι εγώ ήμουν ίδια περίπτωση, μόνο αυτό ήταν το πρόβλημά μου, όπως είδες στην προηγούμενη απάντησή μου.

Είσαι και πολύ νεότερή μου. Εγώ έμεινα στα 39 μετά από 3 χρόνια προσπάθειας. Σου εύχομαι τα καλύτερα.

23/6/2013
Artemis72
Artemis72

Γεια σου εγώ είχα προλακτίνη 31 και ο γιατρός μου είπε να κατέβει 12-15. Πήρα τα parlodel 1 τη μέρα και έκανα εξετάσεις. Είχε πέσει στο 5. Μου μείωσε τη δόση στο μισό την ημέρα. Έκανα εξετάσεις και ήταν 20. Τελικά διαμορφώσαμε τη δόση 1 - μισό - 1 - μισό κ.ο.κ. εναλλάξ. Μετά από 4 μήνες έμεινα έγκυος μετά από 3 χρόνια προσπάθειας. 

Να σου πω ότι 2 γιατροί που είχα ήδη πάει είχαν πει ότι δεν πείραζε η αυξημένη προλακτίνη γιατί δεν ήταν πολύ υψηλή. Έκαναν λάθος!

23/6/2013
Artemis72
Artemis72

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΑΣ Κ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΓΙΝΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΑ.

21/6/2013
ZOUNA
ZOUNA

Καλησπέρα,

κι εγώ είχα παλιότερα υπερπρολακτιναιμία και είχα πάρει το dostinex γιατί απο την αυξημένη προλακτίνη δεν είχα ούτε περίοδο. Μετά από λίγο το σταμάτησα γιατί άλλαξη γυναικολόγο και μου είπε οτι δε χρειάζεται να το παίρνω.

Κάποια χρόνια αργότερα όταν αποφασίσαμε να κάνουμε ένα μωράκι σε εξετάσεις που έκανα είχα και πάλι αυξημένη προλακτίνη αλλά χωρίς να πάρω την οποιαδήποτε αγωγή έμεινα έγκυος και τώρα έχω δυο παιδάκια.

νομίζω πως το καλύτερο φάρμακο έιναι η ψυχική ηρεμία. Μην αγχώνεσαι και όλα θα πάρουν το δρόμο τους

20/6/2013
πεταλουδιτσα33
πεταλουδιτσα33

Γεια σου ZOUNA! Τα DOSTINEX μειώνουν την προλακτίνη η οποία επηρεάζει τη γονιμότητα όταν δημιουργεί αστάθεια στον κύκλο σου. Η προλακτίνη είναι μια ορμόνη που μπορεί να αυξηθεί και από το στρες, ακόμη και λόγω της αιμοληψίας. Δε νομίζω ότι το 32 είναι τόσο υψηλή τιμή και το 20 είναι σίγουρα μέσα στα όρια αλλά γιατρός δεν είμαι. Σε παραπέμπω λοιπόν σε ένα πολύ διαφωτιστικό άρθρο για την προλακτίνη εδώ:

http://www.healthyliving.gr/2013/04/24/prolactinh-symptomata-gonimothta-times/

Ελπίζω να σε βοηθήσει να καταλάβεις περισσότερα για το όλο θέμα και σου εύχομαι σύντομα να γίνεις μανούλα!

20/6/2013
KALLIOPI82
KALLIOPI82
Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα.
Φορτώνει...