Δεν έχω νιώσει ακόμη το μωρό μου...

Καλησπέρα, ειμαι σχετικά καινούρια στο club και μέλλουσα μαμά!!! Σε 4 ημέρες μπαίνω στον 5ο μήνα αλλά ακόμη δεν έχω νιώσει το μωρό, κατι που μου προκαλεί εκνευρισμό αφού νομίζω συνεχώς οτι κάτι δεν πάει καλά... Πότε το νιώσατε ή για πρώτη φορά το μωρό σας? Σας ευχαριστώ!!!

4/6/2013
ifi83
ifi83
νήπιο 3 ετών, 8 μηνών

Απαντήσεις σε αυτή την συζήτηση

Ταξινόμηση κατά πρώτα οι νεότερες δημοσιεύσεις

εγω το ενιωσα απο τον τριτο μηνα αλλα η γιατρος λεει οτι εγινε επειδη ηταν πολυ λεπτη η κοιλια παντος ουτε και η δικη μου με ενοχλει και πολυ μονο οταν ξαπλωνω

15/11/2013
patty1908
patty1908

ΕΓΩ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ 5.5 ΜΗΝΩΝ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΕΠΑΘΕ ΑΦΟΥ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΝΑΡΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΡΧΙΖΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΙΡΖΑ ΚΑΙ ΤΣΟΥΠ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝΚΑΘΕΤΕ ΣΕ ΗΣΥΧΙΑ..ΑΡΑ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΕ....

10/7/2013
sisikarfitsa13
sisikarfitsa13

Καλησπέρα! Εγώ τον ένιωσα πρωτη φορα την 24 βδομάδα. Άργησαμε πολυ γιατι όπως έχω πρόσθιο πλακουντα!! ,Μετα το έμαθα..οπότε μην αγχωνεσαι

28/6/2013
Klaramaria27
Klaramaria27

εγω το ενιωσα λιγο πριν το τεστ β επιπεδου.ειχε πολυ πλακα ,απο τοτε και καθε μερα περιμενα να το ακουσω.μολις το ακουμπουσα κουνιοταν και αυτο λες και αποκρινοταν στο χαδι.ωραιες στιγμες.

11/6/2013
ΡΙΑΝΝΑ
ΡΙΑΝΝΑ

Αχ, σε καταλαβαίνω... Μόλις αρχίσεις όμως να το νιώθεις, θ' αρχίσεις και να του μιλάς και σιγά σιγά θα επικοινωνείτε με χάδια, κλωτσιές και μπουνιές και θα σε ξενυχτάει και καμιά φορά τα βράδια... Είναι μαγική περίοδος αυτή και περνάει τόσο γρήγορα...

Όταν το αισθανθείς πρώτη φορά, θα χαρώ πολύ να το μάθω, έτσι, για να θυμηθώ τα δικά μου!!

7/6/2013
KALLIOPI82
KALLIOPI82

Ευχαριστώ πολύ KALLIOPI82 για τις ευχές σου.                                                                                                                                     Υπέρηχο έκανα πριν 10 ημέρες περίπου κ θα ξανακάνω στα τέλη Ιουνίου.                             Σε 2 ημέρες κλείνω την 18 εβδομάδα και μπαινω στην 19η.                                                Γενικά είμαι υπομονετικός άνθρωπος, απλά θέλω επιτέλους να αρχίσω να νιώθω οτι η κατάσταση της εγκυμόσυνης είναι πραγματική και ότι έχει και τη θετική πλευρά της, εκτός της αρνητικής. Μέχρι στιγμής λόγω εμετών και των προβλημάτων που μου δημιούργησαν, πέρασα αρκετά άσχημα.

Και πάλι ευχαριστώ για την απάντηση σου!!!

5/6/2013
ifi83
ifi83

Γεια σου ifi83! Εγώ ένιωσα το μωρό μου να με κλωτσάει στην 18η εβδομάδα, δηλαδή στους 4,5 μήνες περίπου. Εκ των υστέρων, κατά τη διάρκεια ενός υπερήχου, συνειδητοποίησα ότι το είχα αιστανθεί και νωρίτερα αλλά επειδή ήταν πιο μικρό και δεν είχε τόση δύναμη, νόμιζα ότι απλώς με ενοχλούσε το έντερο...

Μην σκέφτεσαι αρνητικά, δεν έχει προχωρήσει τόσο η εγκυμοσύνη σου που να είναι ανησυχητικό. Παρόλα αυτά, προκειμένου να ηρεμήσεις, μίλα στο γιατρό σου. Πότε έκανες υπέρηχο τελευταία φορά; Πότε είναι να ξανακάνεις; Αν φαίνονται όλα καλά, είναι απλώς θέμα χρόνου. Εκεί που δεν το περιμένεις θα το νιώσεις και θα τρελαθείς από χαρά και συγκίνηση, στο υπογράφω! Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι και με το καλό να γίνεις μανούλα!

4/6/2013
KALLIOPI82
KALLIOPI82
Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα.
Φορτώνει...